Щодо заповнення та подання платником податків податкової звітності про КІК. Платник податків звернувся до ДПСУ з питаннями щодо правильності заповнення та подання податкової звітності про контрольовані іноземні компанії (далі - КІК).
ДПСУ в індивідуальній податковій консультації від 09.02.2024 р. № 654/ІПК/99-00-24-03-03ІПК зазначає, зокрема:
1) Загальні норми щодо КІК.
КІК визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи - резидента України або юридичної особи - резидента України відповідно до правил, визначених ПКУ.
Об'єктом оподаткування контролюючої особи є частина скоригованого прибутку КІК, пропорційна частці, якою володіє або яку контролює така фізична (юридична) особа на останній день відповідного звітного періоду.
Контролююча особа зобов'язана подати звіт про КІК до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи за відповідний календарний рік засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та кваліфікованого електронного підпису.
2) Перше подання звіту про КІК.
Контролююча особа має право подати до контролюючого органу звіт про КІК за 2022 та 2023 звітні роки одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік у 2024 році.
3) Щодо звітного періоду КІК, який не збігається з календарним роком.
У разі, якщо звітний рік іноземної компанії розпочинається в червні 2022 року та закінчується в червні 2023 року, у такому випадку контролююча особа зобов'язана подати Звіт про КІК за 2023 звітний рік до 01.05.2024 одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік.
Для звітного періоду англійської компанії, що розпочинається в червні 2023 року та завершується у червні 2024 року, контролюючій особі необхідно подати Звіт про КІК за 2024 звітний рік до 01.05.2025.
4) Звільнення від оподаткування.
Норми статті 39-2 ПКУ передбачають перелік умов, у разі дотримання яких, скоригований прибуток КІК не включається до бази оподаткування контролюючої особи.
Водночас при звільненні від оподаткування в обов'язковому порядку подається звіт про КІК (повний) з відображенням умов такого звільнення.
5) Заповнення окремих рядків звіту про КІК
Умови, на підставі яких/якої оподаткований прибуток КІК звільняється від оподаткування, платник податку - контролююча особа відображає у графі 28 Звіту про КІК, а у графах 25.1 - 25.3 та 26 Звіту про КІК в такому випадку проставляється нуль та відповідно не подаються додатки до Звіту К, ЦП та ТЦ. Також не підлягають заповненню рядки 31 - 33 Звіту про КІК.
6) Заповнення Додатку КІК до річної декларації про майновий стан і доходи.
Додаток КІК заповнюється окремо по кожній КІК.
У разі звільнення від оподаткування прибутку КІК, контролююча особа звільняється від обов'язку розраховувати скоригований прибуток КІК, але Додаток КІК до Декларації підлягає заповненню із зазначенням інформації про нерезидента та фінансових показників у рядках 01 - 09, в яких проставляється нуль.
7) Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
--------------------------------------
Довідково: за посиланням можна ознайомитись з нормативними документами, презентаційними матеріалами та роз'ясненнями ДПСУ з цього питання.