Моніторинг законодавства

Національний банк України знизив облікову ставку до 13,5%.

1) Правління НБУ ухвалило рішення №133-рш знизити облікову ставку з 14,5% до 13,5% із 26 квітня 2024 року.   

2) Збереження міжнародної фінансової підтримки та заходи з посилення стійкості державних фінансів дадуть змогу й надалі забезпечувати макрофінансову стабільність, необхідну для сталого відновлення економіки.   

3) НБУ убачає певний простір для подальшого пом’якшення процентної політики за умови збереження сприятливих макрофінансових тенденцій.   

4) Ключовим ризиком для інфляційної динаміки та економічного розвитку залишається перебіг повномасштабної війни.   

5) Відомості про облікову ставку НБУ доступні за посиланням. https://bank.gov.ua/ua/monetary/archive-rish

Про зміни обчислення акцизного податку у разі недотримання норм втрат/витрат підакцизної продукці.

ЗУ № 3603-IX, який набрав чинності 16 березня 2024 року, внесено зміни до п. 214.6 ст. 214 ПКУ, яким передбачений порядок визначення бази оподаткування акцизним податком у разі наявності понаднормативних втрат та відходів.
Нагадаємо, що згідно пп. 213.1.6 ПКУ
об'єктами оподаткування акцизним податком є обсяги та вартість втрачених підакцизних товарів (продукції), крім випадків, передбачених п. 216.3 ПКУ. А положення пп. "б" п. 216.3 ПКУ передбачають, що податкове зобов'язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, якщо підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого товару (продукції) чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, у межах нормативів втрат, які затверджуються в порядку, що визначається Кабміном. Понаднормові втрати підакцизних товарів (продукції), є об'єктом оподаткування акцизним податков (п.214.7 ПКУ).
ДПСУ роз'яснює, що норми втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску, перевантаження та транспортування затверджено постановою Кабміну від 05.08.2020 № 686. Згідно оновленого п.214.6 ПКУ: За наявності понаднормативних втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску, перевантаження та транспортування та якщо з таких обсягів акцизний податок не сплачувався або сплачувався за пільговою ставкою, базою оподаткування є втрачений під час їх приймання, зберігання, відпуску, перевантаження та транспортування обсяг нафтопродуктів, який перевищує норми втрат, затверджені Кабінетом Міністрів України.

----------------------    

Тобто згідно оновленої норми, якщо на нафтопродукти, які було понаднормативно втрачено, раніше вже нараховували і сплачували акцизний податок (причому будь-яка особа), то на такі понаднормативні втрати акцизний податок вже не нараховують. Однак поки що залишається питання, чи потрібно і як саме підтверджувати, що акциз раніше був нарахований і сплачений.

Інші новини

  • Моніторинг законодавства

    НБУ підвищив облікову ставку до 13,5%.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Електронна черга перетину кордону. Щодо розрахунку середньої заробітної плати.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    ПОРЯДОК зберігання документованої інформації та її передавання до центрального засвідчувального органу в разі припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Щодо розрахунків з бюджетом та сплати єдиного внеску у період завершення бюджетного року

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Змінені деякі штрафи за порушення декларування контрольованих операцій та повідомлення про участь в МГК.

    Читати повністю