Моніторинг законодавства

Індексація нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік, щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджеті

 1. Про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік.

ДПСУ в роз'ясненні від 19.01.2024 " До уваги платників плати за землю та платників єдиного податку четвертої групи!" повідомляє, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік становить 1,051 (він застосовується для обчислення плати за землю та єдиного податку 4 групи у 2024 році).    У 2024 році коефіцієнт індексації застосовується до всіх категорій земель (у 2022 та 2023 році сільгоспземлі не індексувалися).    Крім того, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомила, що витяги про нормативну грошову оцінку, які були сформовані в період з 01 січня до 15 січня 2024 року, не містять коефіцієнту індексації за 2023 рік, тому значення нормативної грошової оцінки земель у таких витягах необхідно помножити на коефіцієнт 1,051.
  2. Щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрація в ЄРПН якої зупинен.

 Індивідуальна податкова консультація ДПСУ  від 12.01.2024 р. N 225/ІПК/99-00-18-04-02ІП.Ситуація: Після того, як реєстрацію податкової накладної було зупинено, підприємство, яке відправило таку податкову накладну на реєстрацію, помітило в ній помилку - невірний код ДКПП.    Підприємство запитує, як йому виправити помилку в податковій накладній, реєстрацію якої було зупинено, та чи можна виправити помилку, зареєструвавши нову податкову накладну з правильним кодом ДКПП?
   Відповідь ДПСУ:
 Розрахунок коригування до податкової накладної може бути зареєстрований в ЄРПН лише після реєстрації в ЄРПН податкової накладної, до якої його складено.    Водночас Порядком N 520 визначено право, а не обов'язок платника податків надавати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію.    Враховуючи норми Порядку N 520 та пункту 44.1 статті 44 розділу II ПКУ платник податку може не подавати пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію в ЄРПН зайво (помилково) складених податкової накладної / розрахунку коригування.
   Висновок
: податкова в цій ІПК визнає право підприємства при зупинці реєстрації податкової накладної, в якій була виявлена помилка, не подавати документи на розблокування такої податкової накладної, а скласти та зареєструвати нову податкову накладну, з правильними реквізитами.


   3. 
Зміни до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджеті. 

Мінфін наказом від 26.12.2023 № 717 затвердив Зміни до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.
    Порядок, зокрема, доповнено положенням, що помилково та/або надміру зараховані до бюджету податки, збори та інші платежі, контроль зя якими покладено на податкову або митну службине підлягають поверненню платникамщодо яких прийнято рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), протягом строку застосування таких санкцій.

Інші новини

  • Моніторинг законодавства

    Змінено критерії віднесення операцій до контрольованих.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Уряд оновив перелік держав (територій) для цілей ТЦУ.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Щодо орендної плати за землю.

    Читати повністю