Моніторинг законодавства

Містобудівний кадастр – експериментальний проект.

Містобудівний кадастр - експериментальний проект.

Постанова КМУ від 09.08.2024 №909 “Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо запровадження Містобудівного кадастру на державному рівні”.

  • Метою експериментального проекту є формування єдиного підходу до державного регулювання планування територій в Україні, спрощення механізму, забезпечення доступності та прозорості прийняття рішень державними органами та органами місцевого самоврядування щодо створення, оновлення, внесення змін, погодження та затвердження містобудівної документації, у тому числі шляхом запровадження інтегрованої інформаційної системи Містобудівного кадастру на державному рівні (далі - Містобудівний кадастр).
  • Завданням експериментального проекту є цифровізація процедур розроблення, оновлення, внесення змін, погодження та затвердження містобудівної документації за єдиними вимогами, приведення містобудівної документації у відповідність з уніфікованими базами геопросторових даних (геоданих) за допомогою програмних засобів Містобудівного кадастру.
  • Учасниками експериментального проекту є:

1) Мінінфраструктури;
2) Міндовкілля;
3) Держгеокадастр;
4) органи місцевого самоврядування;
5) обласні державні (військові, військово-цивільні) адміністрації (далі - обласні адміністрації);
6) районні державні (військові, військово-цивільні) адміністрації (далі - районні адміністрації);
7) замовники містобудівної документації;
8) розробники містобудівної документації;
9) експертні організації, що проводять експертизу проектів містобудівної документації;
10) уповноважені органи містобудування та архітектури;
11) архітектурно-містобудівні ради;
12) учасники громадських обговорень проектів містобудівної документації.

Забезпечення функціонування Містобудівного кадастру здійснюється двома етапами:
1) створення та впровадження Містобудівного кадастру;
2) забезпечення електронної інформаційної взаємодії з іншими електронними інформаційними ресурсами, інформаційно-комунікаційними та інформаційними системами.

  • Містобудівний кадастр складається з Реєстру містобудівної документації, електронного кабінету, геопорталу, а також інших інформаційних систем, підсистем та модулів.
  • Містобудівний кадастр є геоінформаційною системою.
  • Держателем Містобудівного кадастру є Мінінфраструктури.

Щодо переліку документів (дозволів, ліцензій тощо), необхідних для експлуатації генератора.


Лист Мінекономіки від 18.07.2024 р. N3622-06/51710-09.

  • Згідно з пунктом 11 Порядку виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку видів робіт підвищеної небезпеки (додаток 2), монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки здійснюються на підставі дозволу.
  • Водночас відповідно до пункту 1 групи Б Переліку до машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки належать усі машини, на які поширюється дія Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 N 62, що не зазначені у групі А.
  • З огляду на зазначене, експлуатація суб'єктами господарювання електричних генераторів може здійснюватися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.
  • З метою забезпечення належного здійснення господарської діяльності суб'єктами господарювання в умовах воєнного стану 18.03.2022 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову N 314 "Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану" (далі - постанова N 314), якою встановлено, що суб'єкти господарювання у період воєнного стану та протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану можуть провадити певні види господарської діяльності на підставі поданої декларації. Перелік видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації в умовах воєнного стану, визначено у додатку 2 до постанови N 314.
  • Виходячи з норм постанови, для експлуатації генератора у період воєнного стану та протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану можна подати декларації замість отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки\
  • Порядок подання декларації визначено постановою N 314.

Інші новини

  • Моніторинг законодавства

    Змінено критерії віднесення операцій до контрольованих.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Уряд оновив перелік держав (територій) для цілей ТЦУ.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Щодо орендної плати за землю.

    Читати повністю