Моніторинг законодавства

Оновлено порядок бронювання військовозобов’язаних. Усі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року.

1. Оновлено порядок бронювання військовозобов'язаних.
Кабінет Міністрів України постановою від 22.11.2024 № 1332 "Деякі питання бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час" вніс зміни до постанови КМУ від 27.01.2023 № 76 “Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час”.Постанова № 1332 набирає чинності з 01.12.2024, крім деяких положень, які набрали чинності з дня її опублікування, тобто 23.11.2024.

З 23.11.2024 діють такі положення:

1) Відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані рішенням Мінекономіки та через Портал Дія до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який вони надані, але не довше ніж до 28.02.2025;

2) Строк дії рішень щодо визнання підприємств критично важливими, які є чинними станом на дату набрання чинності цією постановою, але строк дії яких закінчується до 30.11.2024 (включно), продовжується до 31.12.2024.

3) Зміни до критеріїв для визначення підприємств критично важливими. Зокрема, змінено критерій щодо розміру середньої нарахованої зарплати за останній календарний квартал - вона повинна бути не нижче 20 000 грн.

З 01.12.2024 наберуть чинності:

1) Положення щодо зобов'язання підприємств, які є критично важливими, подавати Пенсійному фонду України відповідні відомості не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу, переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору;

2) Нова редакція Порядку бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, в якій, зокрема передбачено, що бронювання військовозобов'язаних буде здійснюватися лише в електронній формі засобами Порталу Дія (п.3 Порядку).

Змінилися деякі вимоги до бронювання працівників критично важливих підприємств. За виконання всіх вимог відстрочка від призову буде надаватися протягом 72 годин.

2. Усі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року.
Лист Міністерства економіки України від 23.11.2024 "Усі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року, - Уряд вніс зміни до постанови про бронювання".
1) З 1 грудня бронювання військовозобов'язаних знову відбуватиметься через портал Дія.

2) Усі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року відповідно до нових критеріїв.

3) Після підтвердження критичності, підприємства повинні через Дію подати знову списки працівників для бронювання. До подачі оновлених списків, усі надані бронювання залишаються чинними. Забороняється бронювати працівників, які не перебувають на військовому обліку або не мають військово-облікових документів.

4) За результатами аудиту рішень щодо визначення підприємств, установ і організацій критично важливими, який завершився 15.11.2024, 95 % від всіх критично важливих підприємств зберегли цей статус.

5) Алгоритм визнання підприємств критично важливими не змінюється, але критерії бронювання оновлено.

6) Додаткові критерії критичної важливості:

- Нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал повинна бути не менше 20 тис. грн.У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20 тис. гривень.

- Відсутність заборгованості по сплаті усіх податків.

7) Посилення контролю:

- Щомісячий моніторинг відповідності підприємств встановленим вимогам критичності.

- Якщо підприємство не відповідає вимогам - на нього буде сформовано запит для надання пояснень. У разі негативного результату моніторингу підприємство буде позбавлене статусу критичного.

Інші новини

  • Моніторинг законодавства

    Проект “Зимова підтримка”. Запровадження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Порядок списання коштів надавачем платіжних послуг

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Прийнято Держбюджет на 2025 рік.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Затверджений Реєстр великих платників податків на 2025 рік.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Щодо питань, пов’язаних із ввезенням товарів на митну територію України.

    Читати повністю