Моніторинг законодавства

Щодо підписання акта про примусове відчуження або вилучення майна власником такого майна. Щодо документального засвідчення отримання доходу платником податків у негрошовій формі.

СУДОВА ПРАКТИКА

1. Щодо підписання акта про примусове відчуження або вилучення майна власником такого майна.

Правова позиція Верховного суду від 24.07.2024 р. у справі N910/14243/22.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону "Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану" про примусове відчуження або вилучення майна складається акт. Бланк акта про примусове відчуження або вилучення майна виготовляється за єдиним зразком, затвердженим КМУ.

В акті зазначаються, зокрема, відомості про власника (власників) майна: для юридичних осіб - повне найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону "Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану").

За загальним правилом акт підписується власником майна або його законним представником і уповноваженими особами військового командування та органу, що погодив рішення про примусове відчуження майна, або військового командування чи органу, що прийняв таке рішення, і скріплюється печатками військового командування та/або зазначених органів (ч. 2 ст. 7 Закону "Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану").

Водночас у разі відсутності особи, у якої відчужується або вилучається майно, або її законного представника під час складання акта про примусове відчуження або вилучення майна такий акт складається без її участі. У такому разі власник майна або його законний представник має право на ознайомлення з актом про примусове відчуження або вилучення майна (ч. 5 ст. 7 Закону "Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану").

Отже, Закон передбачає альтернативні процедури як для випадків, коли власник майна присутній при складенні акта (ч. 2 ст. 7), так і для випадків, коли такий власник відсутній (ч. 5 ст. 7 Закону).

Таким чином, підписання акта про примусове відчуження або вилучення майна власником такого майна не визнається обов'язковим.

2. Щодо документального засвідчення отримання доходу платником податків у негрошовій формі.

Правова позиція Верховного суду від 16.07.2024 р. у справі N320/4281/23.

Позивач отримав дохід в негрошовій формі (корпоративні права та право вимоги), а тому факт отримання цього доходу не може засвідчуватися документом про виплату/перерахування коштів. Отримання доходу в негрошовій формі засвідчується актом приймання-передачі. 

Інші новини

  • Моніторинг законодавства

    Щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при виплаті матеріальної допомоги мобілізованому працівнику.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Щодо обов’язку доведення форс-мажору для звільнення від виконання податкових зобов’язань. Про умови застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобов’язань та доведення умислу платника.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Щодо питань працевлаштування осіб з інвалідністю.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Щодо оподаткування податком на доходи нерезидента ліцензійних платежів.

    Читати повністю