Індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 29.04.2024 р. № 2456/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК.Товариство - платник ПДВ здійснює операції з постачання на митній території України товарів, попередньо ввезених на митну територію України у митному режимі імпорту. Постачання товарів на митній території України здійснюється за ціною, нижчою за митну вартість, визначену митним органом (з урахуванням коригування такої митної вартості), але вищою, ніж ціна придбання таких товарів у постачальника - нерезидента. ДПСУ консультує: Базою оподаткування ПДВ для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни таких товарів. Відповідно, платник податку включає до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені у зв'язку з ввезенням товарів на митну територію України у митному режимі імпорту, виходячи з їх митної вартості. Для операцій платника податку з постачання на митній території України товарів, попередньо ввезених таким платником податку на митну територію України, база оподаткування визначається за загальним правилом - виходячи з їх договірної вартості, але не нижче ціни придбання, без урахування величини митної вартості.
Щодо необхідності нарахування податкових зобов'язань з ПДВ при ліквідації основних засобів.
Індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 29.04.2024 р. N 2445/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК.
1) На балансі Товариства обліковуються основні засоби (частково або повністю металеві), які підлягають списанню (ліквідації) через непридатність для подальшого використання. Такі основні засоби були придбані у платників ПДВ і суми ПДВ за такими придбаними основними засобами включено до складу податкового кредиту.
З метою не нарахування податкових зобов'язань з ПДВ при ліквідації основних засобів, які не можуть використовуватися за первісним призначенням, платнику ПДВ необхідно подати до контролюючого органу, зокрема, належним чином оформлений акт на списання таких основних засобів за довільною формою, що міститиме усю наявну інформацію та підтверджує факт знищення, розібрання або перетворення основних засобів в інший спосіб, внаслідок чого основний засіб не може використовуватися за первісним призначенням.
Платник ПДВ може подати такий акт на списання до контролюючого органу за власною ініціативою або на запит контролюючого органу.
2) Внаслідок списання (ліквідації) основних засобів, а саме їх демонтажу, утворюється та оприбутковується брухт чорних металів, який згодом реалізується із застосуванням режиму звільнення від оподаткування ПДВ.
При цьому у Товариства виникає обов'язок щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ та складання зведеної податкової накладної за правилами, встановленими пунктом 198.5 статті 198 розділу V ПКУ або пунктом 199.1 статті 199 розділу V ПКУ.
3) З метою демонтажу основних засобів Товариство укладає угоди з підрядниками (платниками ПДВ).
За такими послугами, що призначені для використання виключно в операції з ліквідації основних засобів, непридатних для використання, тобто в операції, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, у Товариства виникає обов'язок щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ та складання зведеної податкової накладної за правилами, встановленими пунктом 198.5 статті 198 розділу V ПКУ.