Моніторинг законодавства

Щодо удосконалення правового регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи та Щодо встановлення умислу в податкових правопорушеннях.

Щодо удосконалення правового регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи.

27.03.2025 року Верховна рада України прийняла в цілому Закон України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо удосконалення правового регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи" (проект № 10164-1).

1) Відрядження працівників, які виконують надомну роботу або виконують роботу дистанційно:

- У разі необхідності направлення працівника, який виконує роботу дистанційно, у службове відрядження, працівник зобов’язаний повідомити роботодавця про своє місцезнаходження будь-яким зручним способом, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
Особливості направлення працівника, який виконує роботу дистанційно, у службове відрядження, встановлюються трудовим договором про дистанційну роботу.

- У разі направлення у службове відрядження працівників, які виконують роботу дистанційно (стаття 60-2), у тому числі при їх  відрядженні до місцезнаходження роботодавця, пункт  відправлення працівника у відрядження та пункт, до якого  працівник повертається з відрядження, встановлюються  роботодавцем за погодженням із працівником під час узгодження  маршруту поїздки та зазначаються у наказі  (розпорядженні) про відрядження.

- Особливості направлення працівника, який виконує надомну роботу, в службове відрядження встановлюються трудовим  договором про надомну роботу.

2) Дистанційна формою здобуття освіти дитини віком до 14 років:

- За погодженням із роботодавцем працівник може працювати на умовах дистанційної роботи у разі навчання його дитини віком до  14 років у закладі загальної середньої освіти за дистанційною  формою здобуття освіти відповідно до наказу  (розпорядження) керівника такого закладу освіти на період  такого навчання.

- За погодженням із роботодавцем працівник може працювати на умовах надомної роботи у разі навчання його дитини віком до 14  років у закладі загальної середньої освіти за дистанційною  формою здобуття освіти відповідно до наказу (розпорядження)  керівника такого закладу освіти на період такого навчання.

3) Набрання чинності:

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


СУДОВА ПРАКТИКА

Щодо встановлення умислу в податкових правопорушеннях.

Правова позиція Верховного суду від 19.03.2025 № 520/25547/21.

Особа вважається такою, що умисно порушила податкову норму, якщо вона мала можливість дотриматися вимог податкового законодавства, але не вжила достатніх заходів. Якщо котролюючий орган під час перевірки встановить, що платник податків свідомо створив умови для порушення податкового законодавства, орган може констатувати умисну вину. Відсутність доказів умислу в акті перевірки робить податкове повідомлення-рішення необгрунтованим.

Інші новини

  • Моніторинг законодавства

    Як узгоджуються податкові зобов’язання: пояснення для платників податків 

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    “Національний кешбек” та “Зимова підтримка”: Чи потрібно декларувати виплати та сплачувати за них податки.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Щодо складання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Плата за землю: які податкові пільги діють під час воєнного стану.

    Читати повністю