Моніторинг законодавства

Щодо відновлення моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів.

У зв’язку з введенням воєнного стану на териториї України звітність в рамках системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів є добровільною відповідно до Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».Верховна Рада України 08.01.2025 прийняла в цілому Закон України " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів" (проект № 12131).


Основне в законопроекті № 12131:


1) Правовідносини з моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів виводяться з-під дії Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».


2) Відновлюється обов'язкова система моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів для всіх установок, які підпадають під дію цього законодавства, за винятком тих, що не контролюються, зруйновані або знаходяться на тимчасово окупованій території, чи офіційно оголосили призупинення діяльності з точки зору виробництва.


3) Автоматизація процесів. Реєстраційна дія проводиться автоматично. Після проведення державної реєстрації установки або внесення змін щодо відомостей, які були вказані в заяві, або в разі скасування державної реєстрації установки оператор отримає виписку з Єдиного реєстра автоматично.


4) Встановлено термін 6 місяців для подання плану моніторингу. Раніше термін не був встановлений.

5) Верифікація звіту оператора також може бути проведена особою, яка акредитована національним органом з акредитації держави – члена Європейського Союзу, у разі підтвердження нею знання законодавства України у сфері МЗВ.

6) Визначено заходи, які повинні здійснити оператори, які протягом дії періоду воєнного стану не провели державну реєстрацію установки, не внесли зміни до до відомостей Єдиного реєстру, не скасували державну реєстрацію установки:

- протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом - подати заяву про державну реєстрацію установки, внесення змін або скасування державної реєстрації установки в Єдиному реєстрі. Для випадків, якщо установка розташована на території, на якій ведуться бойові дії або на тимчасово окупованій території, або якщо відбулося часткове руйнування установки, передбачені окреми строки подання заяв;

- подати план моніторингу, звіт оператора, що за результатами верифікації визнаний задовільним, верифікаційний звіт, звіт про вдосконалення. При цьому оператор має право не подавати звіт оператора за 2021, 2022 та 2023 звітні роки. За звітний 2024 рік оператор має право подати звіт оператора до кінця року, в якому цей Закон набирає чинності.7) Законопроектом передбачено набрання чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Інші новини

  • Моніторинг законодавства

    Продовження воєнного стану та мобілізації. Щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Господарський кодекс втрачає чинність.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Новації податкового законодавства з 1 січня 2025 року.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Змінено критерії віднесення операцій до контрольованих.

    Читати повністю