Моніторинг законодавства

Удосконалення порядку ведення військового обліку під час воєнного стану.

1. Удосконалення порядку ведення військового обліку під час воєнного стану.

ВР прийнято Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку ведення військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану №11143 від 03.04.2024 року.

Зокрема:

  • Законопроєкт передбачає, що в реєстрі має бути відцифроване фото обличчя громадянина, відомості про переміщення особи на тимчасово окуповану територію України (дата та напрямок), відомості про досвід роботи, про документ про освіту.
  • Законопроєкт пропонує внести зміни до законів про оборону України, про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах, про засади забезпечення кібербезпеки України, про хмарні послуги, про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних і резервістів.
  • Законопроєкт передбачає цифровізацію процесу надання статусу учасника бойових дій і розширення переліку відомостей, що обробляються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних і резервістів.
  • Законопроєкт, зокрема, пропонує вносити до реєстру відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адмінправопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, стислий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення), про притягнення особи до кримінальної відповідальності (повідомлення про підозру, про направлення обвинувального акта до суду), про притягнення до кримінальної відповідальності на підставі обвинувального вироку суду, про наявність судимості. Законопроєкт також передбачає внесення до реєстру відомостей про примусове виконання рішення щодо особи-боржника (реквізити та відомості виконавчого документа).
  • До Єдиного реєстру також пропонується вносити й відомості про членів сім'ї призовника, військовозобов'язаного, резервіста; реєстраційний номер облікової картки платника податків; про дату виїзду за межі України та дату повернення; про досвід роботи за фахом.
КМУ 2.jpg

2. Продовжено строк дійсності поданих суб'єктами господарювання декларацій про провадження діяльності щодо здійснення операцій з оброблення відходів.

Постанова КМУ від 04.06.2024 року N637 “Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2023 року N1137”.

Зокрема:

  • Передбачено продовження на 4 місяці строку дійсності поданих суб'єктами господарювання декларацій про провадження господарської діяльності щодо здійснення операцій з оброблення відходів.
  • Порядок набрання чинності - з дня опублікування

ЄСВ, ПОДАТКИ, БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

3. Роз'яснення щодо справляння плати за землю.

Роз'яснення ДПС від 04.06.2024 року щодо справляння плати за землю відповідно до положень Закону України від 23 лютого 2024 року N 3603 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства".
ДПСУ повідомляє, що з 16 березня 2024 року згідно із Законом №3603 внесено зміни до порядку справляння плати за землю.

1) Справляння плати за землю на території, на якій запроваджена обов'язкова евакуація населення.

На підставі рішення про обов'язкову евакуацію населення, яке приймається:

- на державному рівні - Кабміном України;

- на регіональному рівні - Радою міністрів АР Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськдержадміністраціями;

- на місцевому рівні - районними, районними у містах Києві чи Севастополі держадміністраціями, відповідними органами місцевого самоврядування,

обов'язково приймається рішення органу місцевого самоврядування або військової адміністрації чи військово-цивільної адміністрації про встановлення податкових пільг зі сплати плати за землюта податку на нерухоме майно для фізичних та юридичних осіб.

2) Справляння плати за землю за земельні ділянки, на яких розташовані знищені об'єкти нерухомості.

Не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки, на яких розташовані знищені об'єкти нерухомості, дані про знищення яких та дані про земельні ділянки, на яких були розташовані зазначені знищені об'єкти нерухомості, внесені до Державного реєстру майна.

Внесення і коригування інформації (документів) про пошкоджене та знищене майно, про осіб, майно яких пошкоджено або знищено, шкоду та збитки, завдані внаслідок пошкодження такого майна, а також іншої інформації, забезпечує публічний реєстратор.

До публічних реєстраторів, зокрема, належать місцеві держадміністрації, військові адміністрації, військово-цивільні адміністрації; виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у місті (у разі їх створення) рад.

Отже, з питання щодо переліку документів та дій, які необхідно вчинити, щоб скористатися особливим порядком справляння плати за землю, платникам доцільно звернутися до відповідного публічного реєстратора за місцезнаходженням земельної ділянки.

Інші новини

  • Моніторинг законодавства

    Змінено критерії віднесення операцій до контрольованих.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Уряд оновив перелік держав (територій) для цілей ТЦУ.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Щодо орендної плати за землю.

    Читати повністю