Інвестиції

Глобальний крок Української целюлозно-паперової галузі у еконапрямку! Виробництво паперу.

Одним з видатних винаходів людства стало виготовлення паперу! Мрії та думки, видатні літературні, музичні твори та архітектурні споруди, креслення космічних апаратів увічнені на аркушах паперу. З розвитком людства з’являлися нові види паперу та постійно розширювався їх асортимент.

Виробництво паперу. Макулатура

З кожним роком обсяг виробництва паперу збільшується особливо з поширенням комп’ютерів та периферійних друкувальних пристроїв. Навіть газетний папір, який вважається одноразовим носієм інформації, має високий вміст деревної маси, а виготовлення білого офісного паперу потребує ще додаткового відбілювання целюлози з додатковими затратами на енергоносії. Тому виробництво паперу з целюлози є енерговитратним та шкідливим для навколишнього середовища

Раніше особливо не замислювалися та не рахували площі лісів, що вирубували задля потреб целюлозно-паперової галузі для виробництва паперу. Як вклад у збереження природного середовища у XIX столітті у Європі було налагоджено збір вторинної сировини — макулатури. Слово «макулатура» походить з латині Macula («пляма»), а в подальшому від німецького Makulatur («плямувати, бруднити»). Також використовуються терміни вторинна сировина або вторинне волокно.

Залежно від складу вторинної сировини, 1 тонна макулатури може зберегти від 6 до 10 дерев. Також, переробка паперу, а не деревної маси, на кожну тонну макулатури заощаджує до 20 000 літрів води, до 1000 кВт*год. електроенергії й зменшує викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Раціональне використання природних ресурсів та сировини

Через суспільне поширення занепокоєнням за станом навколишнього середовища у другій половині XX ст. стала активно розвиватися сфера науки “екологія” й здобула популярність у 1960-і роки. Нові сучасні технології різних сфер життєдіяльності людства та галузей промисловості стали прямувати у бік раціонального використання природних ресурсів та сировини.

На тлі ідей та прагнень людства щодо відновлення та раціонального споживання ресурсів з мінімізацією негативного людського впливу стала розвиватися й нова модель економічного розвитку «економіка замкненого циклу — циркулярна економіка», як альтернатива традиційній лінійній економіці. Але, однаково, у використанні залишається папір, задля виробництва якого вирубуються ліси.

Український внесок у виготовлення офісного паперу з вторинної сировини

У світі є приклади виробництва офісного паперу з макулатури. Звичайно, що такий папір отримується не білий, а сіро-коричневий та сірий. Щільність паперу може бути 70 – 75 г/м2, а найбільше розповсюдженим у світі є використання офісного паперу щільністю 80 – 90 г/м2. Тому технологи світової целюлозно-паперової промисловості розробляють нові способи та технології виробництва екологічного паперу з макулатури по кольору та щільності максимально наближеної до параметрів паперу, до якого усі звикли! Звички світової спільноти важко змінювати, а технології можливо! Й така видатна подія сталася в Україні у 2022 році.

Професіонали з високим рівнем екосвідомості, одного з лідерів целюлозно-паперової галузі України, Жидачівського целюлозно-паперового комбінату (ПАТ “ЖЦПК”), зробили величезний технологічний крок уперед та виготовили екологічний офісний папір з вторинної сировини макулатури щільністю 85 г/м2 та машинної гладкості: папір графічного призначення для цифрового (електрографічного) друку! Звісно, що першим папір вийшов сіро-коричневий, схожий на крафт-папір! Але такий колір дуже сподобався закладам сфери HoReCa, бо пасує до інтер’єру з використанням дерев’яних елементів, а за ціною Екопапір значно дешевше.

Зареєстрована марка ECOOFFICE стала символом втіленням екологічної свідомості та відповідальності людства за навколишнє середовище! Не зупиняючись на досягнутому технологи Жидачівського комбінату удосконалили технології та способи виробництва офісного паперу, тепер папір ECOOFFICE (Екоофіс) виробляється світло-сірого кольору та отримав назву “Біла ніч”. Але це не останні досягнення в цьому напрямку. Продовжується робота над вдосконаленням технологій задля отримання найсвітлішого екологічного паперу, який виготовляється з вторинної сировини макулатури! Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат - це сучасне потужне підприємство повного циклу виробництва від переробки вторинної сировини (макулатури) до виготовлення паперу, картону, обгорткового паперу марки Е, гофрованого картону та транспортної гофротари, литої тари (горбкувата прокладка — лоток для 30 шт. яєць) має усі інтелектуальні, технічні та технологічні можливості для цього.

Подія виготовлення в Україні екологічного офісного паперу сприяє приєднанню до світової екоспільноти, поширенню світового руху “зелений офіс” в Україні, а також значної фінансової економії від застосування екологічного паперу, який дешевше білого паперу.

Екопапір ECOOFFICE (Екоофіс) пройшов ретельні випробування на великих промислових підприємствах України. Екопапір задіяли у повному документообігу від застосування для письма та нотаток до друку на різних видах принтерах з одноколірним та повноколірним друком. Документи (рахунки, договори, технічна документація, креслення, видаткові накладні, прайс-листи, рекламні матеріали) були надруковані навіть 6 кеглем та різними типами шрифтів, але вся інформація гарно сприймалася та була читальною. Екопапір пройшов окремі випробування одно- та повноколірним друком на ризографі (цифровий друк) й друкарських машинах (офсетний друк) та й також гарно зарекомендував себе.

Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат здійснює виробничу діяльність згідно з чинним законодавством у сфері стандартизації та оцінки відповідності. Вся продукція виготовляється згідно з нормативними документами (ДСТУ, СОУ, ТУ), проходить випробування за показниками безпеки з отриманням Висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

На комбінаті діє сертифікована інтегрована система менеджменту за міжнародними стандартами ISO 9001, ISO 22000, FSC.

Постійне збільшення попиту споживачів на екопапір ECOOFFICE (Екоофіс) кольору «Біла ніч» є підтвердженням основного гасла Жидачівського комбінату «Збережемо довкілля разом!», а найкращим показником задоволеності споживачів є стабільна та довгострокова співпраця з брендовим підприємством - ПАТ «ЖЦПК».

Інші новини

  • Бізнес

    Освітній портал

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    НБУ підвищив облікову ставку до 13,5%.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Електронна черга перетину кордону. Щодо розрахунку середньої заробітної плати.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    ПОРЯДОК зберігання документованої інформації та її передавання до центрального засвідчувального органу в разі припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Щодо розрахунків з бюджетом та сплати єдиного внеску у період завершення бюджетного року

    Читати повністю