Моніторинг законодавства

ЄСВ, ПОДАТКИ, БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

1. Наближається граничний термін подання звітів про контрольовані операції та повідомлень про участь у міжнародній групі компаній за 2023 звітний рік.

ДПСУ в роз'ясненні від 20.09.2024 " До уваги платників податків!" повідомляє, що у поточному році останнім днем подання Звіту про контрольовані операції та Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2023 звітний рік є 30 вересня 2024 року.
Починаючи з 2022 звітного року Повідомлення про МГК подають платники податків, які не тільки здійснювали контрольовані операції у звітному періоді, а і станом на 31 грудня звітного року були учасниками відповідної міжнародної групи компаній.
ДПС розроблені оновлені форми Звітів:
- з 01.07.2024 застосовується оновлена форма Повідомлення про участь у МГК,
- з 01.08.2024 застосовується оновлена форма Звіту про КО.
ДПСУ в роз'ясненні звертає увагу на деякі особливості заповнення Звітів про КО, на основі проведеного аналізу звітів, які вже подані.
ДПС рекомендує платникам податків переглянути проведені як протягом 2023 року, так і попередніх звітних періодів операції щодо їх відповідності принципу "витягнутої руки" та скористатись можливістю подання уточнюючих розрахунків без застосування штрафних санкцій та пені.

2. Щодо зберігання пального, призначеного для заправлення електрогенераторних установок.

ДПСУ в роз'ясненні від 20.09.2024 зазначає, що Законом України № 3878 внгесено зміни до Податкового кодексу України, якими, закрема:

- змінені з 01.09.2024 вимоги щодо не віднесення до акцизного складу і відповідно його не реєстрації – місць зберігання пального, у тому числі платника акцизного податку з реалізації пального, що використовується для заправлення електрогенераторних установок;

- встановлені певні вимоги, за дотримання яких є можливість не реєструвати як акцизний склад місця зберігання пального, призначеного для заправлення електрогенераторних установок.

При цьому залишились вимоги щодо отримання ліцензій на право зберігання пального, а у разі відсутності такої ліцензії встановлено норми, які передбачають, що у період дії воєнного стану в Україні та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування у випадку зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі:

- до 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою – без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг);

- понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, здійснюється суб’єктом господарювання – за умови отримання декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального.

Інші новини

  • Моніторинг законодавства

    Змінено критерії віднесення операцій до контрольованих.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Уряд оновив перелік держав (територій) для цілей ТЦУ.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Щодо орендної плати за землю.

    Читати повністю