Моніторинг законодавства

Зміни у Порядок бронювання військовозобов’язаних та зміни до Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими.

1. Зміни у Порядок бронювання військовозобов'язаних.

Постанова КМУ від від 29.11.2024 № 1362 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. N 76 і від 22 листопада 2024 р. N 1332”.

1) Основна новація — зміна механізму перевірки зарплат у працівників, яких планує забронювати критично важливе підприємство. Щоб забронювати військовозобов’язаного з 1 грудня 2024 р. керівник декларативно підтверджує, що нараховуватиме кожному працівнику у списку зарплату не менше 20 тис грн (до сплати усіх податків) з дати бронювання, без обов’язку по такому її рівню у попередній період. Зміна зарплатного критерію дозволить бронювати працівників одразу після того, як їх прийняли на роботу.

2) Якщо підприємство не виконає зобов’язання по рівню зарплати заброньованого і це виявлять згодом — статус критично важливого підприємства можуть скасувати. Наступний запит на критичність розглянуть не раніше ніж через шість місяців.

3) Критично важливі підприємства, які ще не підтвердили статус критично важливого за новими обов’язковими критеріями — можуть бронювати працівників на строк до 28 лютого 2025 р.

4) 28 лютого 2025 р. скасують усі рішення про визнання підприємств, установ, організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, які діють станом на 1 грудня 2024 р.

2. Зміни до Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими.

Постанова КМУ від 29.11.2024 № 1361 “Про внесення змін до Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період”.

1) Постановою КМУ встановив нові правила, за якими підприємства визначатимуть критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період. Зміни внесли до Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 № 76.

2) Пункт 9 Критеріїв та порядку визначає кого саме можуть визначити критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період.

Відповідні повноваження мають Міноборони, центральні органи виконавчої влади, що здійснюють керівництво відповідним військовим формуванням (крім Збройних Сил), утвореним відповідно до законів України, СБУ, Мінстратегпром.

Інші новини

  • Моніторинг законодавства

    НБУ підвищив облікову ставку до 13,5%.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Електронна черга перетину кордону. Щодо розрахунку середньої заробітної плати.

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    ПОРЯДОК зберігання документованої інформації та її передавання до центрального засвідчувального органу в разі припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Щодо розрахунків з бюджетом та сплати єдиного внеску у період завершення бюджетного року

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства

    Змінені деякі штрафи за порушення декларування контрольованих операцій та повідомлення про участь в МГК.

    Читати повністю