Моніторинг законодавства

До уваги ліцензіатів, які здійснюють оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі пальним.

1. До уваги ліцензіатів, які здійснюють оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі пальним.

ДПСУ 15.12.2023 опублікувало роз'яснення "До уваги ліцензіатів, які здійснюють оптову торгівлю пальним" для тих суб'єктів господарювання, які не мають власних місць для зберігання пального та здійснюють оптову торгівлю пальним з місць зберігання, що належать іншим суб'єктам господарювання.

Законом № 481 передбачено право на здійснення діяльності зі зберігання пального при отриманні відповідної ліцензії із зазначенням в ній місцезнаходження місця такого зберігання.

Суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової чи роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії (тобто за наявності ліцензії на виробництво пального або на торгівлю пальним).

При цьому положення Закону № 481 не містять прямих заборон чи обмежень платнику податку укладати договори відповідального зберігання пального.

Тож на підставі ліцензії на право оптової торгівлі пальним без місць оптової торгівлі пальним такий суб'єкт господарювання – ліцензіат може:

- передати пальне на зберігання будь-яким іншим суб'єктам господарювання (третім особам) за умови наявності у таких осіб ліцензії на зберігання пального або ліцензії на оптову торгівлю з місцем оптової торгівлі пальним, а, в свою чергу, такі суб'єкти господврювання – ліцензіати мають право зберігати пальне, яке їм не належить;

- здійснювати діяльність, яка передбачає продаж такого пального з місця зберігання пального інших суб'єктів господарювання / місця оптової торгівлі пальним інших суб'єктів господарювання, на які видана та є діючою ліцензія на зберігання пального або ліцензія на оптову торгівлю з місцем оптової торгівлі пальним відповідно.

2. Опубліковані рівні сплати податків по галузях та інформація щодо показників середньої заробітної плати по галузях за регіонами, що будуть використовуватися податковою при складанні плану-графіку документальних планових перевірок.

З 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2023 та 2024 роки можуть бути включені платники податків, які відповідають хоча б одному з критеріїв, серед яких є:

 - пов’язані з рівнями сплати податку на прибуток та податку на додану вартість за 2021 рік. (критерії виконуються, якщо рівень сплати цих податків вдвічі менший ніж по галузі)  та

 -  рівнем заробітної плати (критерій виконується, якщо рівень зарплати менше від середнього по гарузі у відповідному регіоні).

На офіційному веб-свйті ДПСУ опубліковано:

- Рівні сплати податку на прибуток та податку на додану вартість по галузях, сформовані на основі показників звітності за 2021 рік, опубліковані (посилання)

- Інформація щодо показників середньої заробітної плати у відповідній галузі за регіонами, сформованих на основі показників за підсумками 2021 року (посилання)

Інші новини

  • Моніторинг законодавства за 02.04.2024

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства за 03.04.2024

    Читати повністю
  • Моніторинг законодавства за 08.04.2024

    Читати повністю
  • Продукція наших партнерів

    Акціонерне підприємство “Запорізький завод феросплавів”

    Читати повністю