Моніторинг законодавства

Змінено ознаки для безумовної реєстрації ПН/РК та критерії позитивної історії платника ПДВ.

КМУ постановою від 7 листопада 2023 р. N 1154 вніс зміни до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. N 1165.

   I. В Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

1) Внесено зміни до ознак безумовної реєстрації ПН/РК:

Зокрема, підвищено нижній лімііт загальної суми ПДВ, сплаченої за останні 12 календарних місяців, з 1 до 10 мільйонів гривень.

2) Внесено зміни до критеріїв позитивної історії платників ПДВ:
   Зокрема, змінено формулювання критерію стосовно реєстрації ПН/НК на постачання за останні 6 місяців товарів/послуг за одним і тим самим кодом товару/послуги згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором продукції та послуг.:

замість реєстрації на постійній основі протягом 4-х місяців з 6-ти ПН/РК на постачання товарів/послуг за одним і тим самим кодом буде враховуватись відображення протягом 6-ти послідовних місяців операцій з придбання товарів/послуг за кодами товару/послуги, обсяг за якими становить не менше 75 % загального обсягу придбання у цьому періоді (не більше 4-х кодів) та операцій з постачання товарів/послуг за одним і тим самим кодом товару/послуги, обсяг за яким становить не менше 75 % загального обсягу постачання у цьому періоді;

Додано додаткові умови (платником податків надані пояснення та документи щодо ПН/РК, реєстрація яких була зупинена, відсутня заборгованість за податками, зборами та ЄСВ, подання звітності без порушення строків, подання на реєстрацію ПН/РК без порушення строків, тощо)


   II. В Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку викладено в новій редакції форми Рішень (додатки 6 та 7).
   Постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.

Інші новини

 • Продукція наших партнерів

  Акціонерне підприємство “Запорізький завод феросплавів”

  Читати повністю
 • Моніторинг законодавства

  До уваги ліцензіатів, які здійснюють оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі пальним.

  Читати повністю
 • Продукція наших партнерів

  АТ «Нікопольський завод феросплавів»

  Читати повністю
 • Моніторинг законодавства

  З 01.01.2024 року скасовуються положення щодо ведення переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

  Читати повністю