Моніторинг законодавства

Банк не має права завершити здійснення валютного нагляду.

Постанова НБУ від 30.11.2023 № 155 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року N 18”.

1) Новим підпунктом доповнено пункт 14-19.

Наводимо цитату:

"14-19.Банк не має права завершити здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків:

3) за операціями з експорту та імпорту товарів за наявності факту закриття всіх рахунків клієнта-резидента в цьому банку. Банк після закриття в ньому всіх рахунків клієнта-резидента зобов'язаний продовжувати здійснювати валютний нагляд за дотриманням граничних строків розрахунків за операціями цього резидента з експорту та імпорту товарів, за якими банк здійснював валютний нагляд на дату закриття останнього з рахунків, відкритих у цьому банку, та надавати Національному банку України інформацію, пов'язану з такими операціями, згідно з вимогами нормативно-правових актів Національного банку України з питань організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України.".

2) Серед іншого передбачено скасування усіх обмежень для банків та небанківських фінансових установ на обсяги можливого продажу ними готівкової іноземної валюти фізичним особам.

3) Постанова набрала чинності 01.12.2023 року.

Інші новини

 • Продукція наших партнерів

  Акціонерне підприємство “Запорізький завод феросплавів”

  Читати повністю
 • Моніторинг законодавства

  До уваги ліцензіатів, які здійснюють оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі пальним.

  Читати повністю
 • Продукція наших партнерів

  АТ «Нікопольський завод феросплавів»

  Читати повністю
 • Моніторинг законодавства

  З 01.01.2024 року скасовуються положення щодо ведення переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

  Читати повністю