Моніторинг законодавства

Внесено зміни до законодавства, яким регулюється надання та використання відпусток.

Верховна Рада України 22.11.2023 прийняла в цілому законопроект № 8313 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань". Зміни вносяться до Кодексу законів про працю України, Закону України "Про відпустки", Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" та до інших законів України.

   Остаточний текст закону на веб-сайті Верховної Ради України наразі відсутній, але проектом (друге читання) передбачені, зокрема, наступні зміни:

1) Одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів.
   Доповнено, що відпусткапри народженні дитини надається не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.
   Для надання відпустки при народженні дитини батьку дитини, який не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, потрібна заява матері дитини та свідоцтво про народження дитини, в якому зазначена відповідна інформація про батька
дитини.
   Для надання відпустки при народженні дитини бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, потрібна заява одинокої матері (одинокого батька) дитини.

2) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки.
Доповнено, що грошова компенсація надається працівникам, призваним на військову службу або мобілізованим, за їхнім бажанням та на підставі заяви, за всі не використані ними дні відпустки.

3) Відпустки без збереження заробітної плати.
Збільшено максимальний термін відпустки за сімейними обставинами з 15 до 30 календарних днів.

4) Вихідні дні.
Доповнено, що перенесення вихідних та робочих днів, крім випадків, встановлених КЗпП, визначається трудовим та/або колективним договором. У разі відсутності відповідного положення у трудовому та/або колективному договорі перенесення вихідних та робочих днів здійснюється за наказом (розпорядженням) роботодавця.

Інші новини

 • Продукція наших партнерів

  Акціонерне підприємство “Запорізький завод феросплавів”

  Читати повністю
 • Моніторинг законодавства

  До уваги ліцензіатів, які здійснюють оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі пальним.

  Читати повністю
 • Продукція наших партнерів

  АТ «Нікопольський завод феросплавів»

  Читати повністю
 • Моніторинг законодавства

  З 01.01.2024 року скасовуються положення щодо ведення переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

  Читати повністю