Моніторинг законодавства

ЄСВ, ПОДАТКИ, БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

1. Збільшення фінансового результату по окремих операціях з нерезидентами.

ДПСУ оприлюднила роз’яснення від 28.09.2023 р. “Збільшення фінансового результату по окремих операціях з нерезидентами”, в якому нагадала про коригування фінансового результату до оподаткування по операціях з нерезидентами, які зареєстровані в низькоподаткових юрисдикціях або які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок).

   У випадку, якщо платник податку на прибуток мав протягом звітного року операції із зазначеними нерезидентами та такі операції не є контрольованими, то він повинен:

 • або збільшити фінансовий результат до оподаткування на 30 % від суми операції,
 • або підтвердити, що сума операції відповідає принципу “витягнутої руки” відповідно до процедури, встановленої статтею 39 ПКУ, але без подання звіту. При цьому у разі перевищення цін при придбанні або заниженні цін при реалізації порівняно з цінами, що визначені за принципом “витягнутої руки”, платник податку здійснює коригування фінансового результату до оподаткування на різницю.

   Якщо ж операція з нерезидентами не має ділової мети, то коригування здійснюється на всю суму такої операції.

   Коригування можливе лише за підсумками податкового (звітного) року.

   Для обґрунтування цін в таких операціях платник податків повинен скласти документ (сукупність документів) в довільній формі, в якому буде зазначений необхідний обсяг інформації, достатній для належного обґрунтування рівня цін або рентабельності операції за найбільш доцільним методом.

   Такий документ (сукупність документів) надається на запит контролюючого органу

2. До уваги платників єдиного внеску

ДПСУ в роз’ясненні від 28.09.2023 р. “До уваги платників єдиного внеску” нагадує про зміни, що набули чинності з 1 серпня 2023 року, а саме:

   У разі сплати платником ЄСВ протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ, суми ЄСВ, нарахованої за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 1 серпня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного стану на території України, штрафи та пеня не нараховуються.

   Суми ЄСВ, сплачені в зазначеному порядку, не підлягають оскарженню.

Інші новини

 • Продукція наших партнерів

  Акціонерне підприємство “Запорізький завод феросплавів”

  Читати повністю
 • Моніторинг законодавства

  До уваги ліцензіатів, які здійснюють оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі пальним.

  Читати повністю
 • Продукція наших партнерів

  АТ «Нікопольський завод феросплавів»

  Читати повністю
 • Моніторинг законодавства

  З 01.01.2024 року скасовуються положення щодо ведення переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

  Читати повністю