Моніторинг законодавства

З 01.01.2024 року скасовуються положення щодо ведення переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

Постанова КМУ від 12.12.2023 N1309 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців"”.

1) Мін’юст:

«Уряд продовжує поступово відновлювати дію правил мирного часу у сферах, де практика застосування та аналіз ризиків свідчать про обґрунтованість такого рішення. Ключовим положенням сьогоднішніх змін є скасування з 01 січня 2024 переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна», - зауважив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.

2) Нотаріальна палата України (НПУ):

НПУ неодноразово наголошувала на необхідності скасування вищевказаного Переліку, адже протягом активної фази війни органи нотаріату довели свою спроможність продовжувати виконувати покладені на них обов’язки в повному обсязі.

3) Зміст змін:

КМУ вніс зміни до низки власних постанов щодо нотаріату та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юросіб, ФОП, зокрема, до:

 • постанови від 28.02.2022 року №164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану»;
 • постанови від 06.03.2022 року №209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану».

4) Набрання чинності:

Постанова набирає чинності з дня її опублікування, за винятком окремих змін, зокрема тих, що зазначені вище, які набирають чинності з 1 січня 2024 року.

Інші новини

 • Продукція наших партнерів

  Акціонерне підприємство “Запорізький завод феросплавів”

  Читати повністю
 • Моніторинг законодавства

  До уваги ліцензіатів, які здійснюють оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі пальним.

  Читати повністю
 • Продукція наших партнерів

  АТ «Нікопольський завод феросплавів»

  Читати повністю
 • Продукція наших партнерів

  ТОВ “ЕКО-ОФІС”. Подаруйте природі другий шанс.

  Читати повністю