Моніторинг законодавства

З 1 грудня 2023 року при сплаті податків буде використовуватись виключно структурована форма платіжної інструкції.

В роз'ясненні від 20.11.2023 "До уваги платників!" ДПСУ нагадує, що 01 грудня 2023 року завершується перехідний період, протягом якого заповнення платниками податків реквізиту "Призначення платежу" під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску було можливе у неструктурованому форматі.   Дата впровадження (01 грудня 2023 року) виключно структурованої форми призначення платіжної інструкції під час сплати податків і зборів є кінцевою та такою, що змінюватись не буде.

----------------------

Нагадаємо: Перехід до застосування структурованого формату платіжної інструкції при сплаті податків, зборів планувалося з 1 квітня 2023 року, у зв'язку з переходом банківської системи України на міжнародний стандарт ISO 20022 (Мінфіном  було затверджено новий порядок заповнення реквізиту "Призначення платежу"). Але через неготовність банків впровадження структурованої форми було перенесено Нацбанком на дату 01.12.2023. В перехідний період (01.04.2023 - 30.11.2023) для сплати податків, зборів тимчасово застосовуються як стара форма платіжних інструкцій, так і структурована. Про перехід на структуровану форму банки зобов'язані повідомляти своїх клієнтів.

Інші новини

 • Продукція наших партнерів

  Акціонерне підприємство “Запорізький завод феросплавів”

  Читати повністю
 • Моніторинг законодавства

  До уваги ліцензіатів, які здійснюють оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі пальним.

  Читати повністю
 • Продукція наших партнерів

  АТ «Нікопольський завод феросплавів»

  Читати повністю
 • Моніторинг законодавства

  З 01.01.2024 року скасовуються положення щодо ведення переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

  Читати повністю